Organizacja imprezy

Planujesz zorganizować mała imprezę w swoim domu i nie wiesz jak się do tego zabrać? Chcesz przygotować dla swoich gości coś specjalnego, ale nie jesteś mistrzem kuchni? Chcesz żeby wszyscy się dobrze bawili i żeby impreza nie skończyła się jako niewypał? Nic bardziej prostszego! Wystarczy, że posłuchasz kilku prostych rad, a Twoja impreza przejdzie do historii, jako jedna z lepszych, a Twoi znajomi będą czekali kiedy znów ich zaprosisz!

Panel szklany do kuchni Warszawa – praktyczne i estetyczne rozwiązanie dla Twojego mieszkania.

Ogromnym problemem współczesnych h imprez i ogólnie kontaktów między ludzkich są… telefony. Kancelaria rozwody Warszawa. Tak, niestety coraz częściej spotkania z przyjaciółmi zamieniają się w milczące posiedzenie osób, które zamiast ze sobą rozmawiać siedzą z nosami w swoich komórkach. Aby nie stało się to na twojej imprezie, zapraszając gości poproś ich o to żeby przyszli bez telefonów. Albo na samym początku imprezy poproś ich o to żeby złożyli swoje telefony w jedno miejsce. Niech to będzie spotkanie pod tytułem „bez telefonu.

Szykując dania, przemyśl je w taki sposób, by były łatwe i szybkie do przygotowania. Tak, by jeśli zabraknie jedzenia na stole, można było cos bardzo szybko dorobić. Drugą rzeczą o jakiej pomyśl w kwestii jedzenia to jego poręczność. Nie chodzi przecież o to, żebyście cały wieczór przesiedzieli za stołem jak na świętach. Przygotuj zatem więcej, ale prostych i małych przekąsek, które łatwo wziąć do ręki. Nie zapomnij przy tym o zapasie serwetek! Natomiast szykując napoje lub drinki pomyśl o jakiś śmiesznych dodatkach jak kolorowe słomki, parasolki lub kostki lodu w ciekawych kształtach. To proste dodatki, a Twoi goście będą czuli, że chciałaś o nich zadbać.

Bardzo ważne jest również to żeby zadbać o muzykę zanim przyjdą goście. Ustaw ulubione radio, lub puść wcześniej przygotowana playlistę. Jeśli zaczniesz pytać swoich gości co chcą posłuchać, lub zaczniesz szukać muzyki przy nich istnieje ryzyko, że impreza zamieni się w puszczacie śmiesznych filmików z Internetu. Każdy będzie chciał usiąść za sterami komputera i ludzie przestana ze sobą rozmawiać. A przecież chodzi o to żebyście wspólnie fajnie spędzili czas.

Przeanalizuj listę swoich gości i jeśli masz na niej kogoś kto jest wegetarianinem, lub weganinem koniecznie uwzględnij go w przygotowywanych daniach. Zrób dokładnie to samo, jeśli chodzi o alkohol. Jeśli planujesz imprezę z kolorowymi drinkami, a wśród gości jest ktoś, kto na pewno nie będzie pił alkoholu, przygotuj dla niego propozycje bezalkoholowych drinków. Dzięki temu Twoi goście będą wiedzieli, że zadbałaś o każdego z osobna. Nie ma nic gorszego niż kilka osób n a imprezie, które nie mogą nic spróbować.

No i wreszcie zaproś swoich gości z odpowiednim wyprzedzeniem, a tuz przed sama impreza obdzwoń wszystkich i upewnij się, że wszyscy przyjdą. Nie chcesz chyba zorganizować imprezy na dziesięć osób, podczas gdy realnie zjawią się tylko dwie, trzy. Szykując listę osób, których chcesz zaprosić, zastanów się też czy wszyscy się lubią, a jeśli cześć osób się nie zna, to zastanów się czy aby na pewno będą oni mieli o czym ze sobą porozmawiać, kiedy Ty na chwile znikniesz, na przykład szykując kolejną porcje przystawek.

Podobne artykuły