Jak to jest z tą modą?

Sklepowe witryny powoli zapełniają się nowymi kolekcjami. Z każdej strony bombardują nas informacjami o tym , co będzie modne w tym sezonie. Jakie kolory powinno się teraz wybierać, a jakich unikać. Jakie będą trendy w makijażu, a co powinno się teraz znaleźć na naszych paznokciach. Te buty w zeszłym roku były hitem, a w tym roku to już obciach… Stop! Fajnie jest się inspirować najnowszymi trendami w modzie, dobrze jest wiedzieć co nam w tym sezonie proponują styliści, ale nie dajmy się zwariować! Moda powinna być zabawą, przyjemnością, a nie odgórnie narzucanym przymusem! Śledź nowości, ale ubieraj się tak, by czuć się w tym dobrze. Ubieraj się, a nie przebieraj!

Blokady parkingowe
http://www.pro-city.pl/kontakt.html
Oferujemy produkty francuskiej marki PRO-CITY.
Blokady parkingowe, bariery drogowe i ochronne.

Śmieszą mnie osoby, które co sezon starają się zaktualizować swoją garderobę. Dermatolog Warszawa. Moda zawsze się zmieniała i zawsze będzie się zmieniać. Nie znaczy to jednak, że jest naszym przymusem. Może być inspiracją, znakiem drogowym, ale nie koniecznością. Poza tym to co pasuje modelkom na wybiegach, niekoniecznie musi pasować mi! I możecie mi wierzyć lub nie, ale to widać kiedy ktoś jest przebrany, a nie ubrany. Nawet jeśli będziesz mieć najlepsze ubrania, od najlepszych projektantów, z najnowszych kolekcji, jeśli dany strój nie będzie współgrał z tym kim jesteś, nie będziesz w tym dobrze wyglądać, a już na pewno nie będziesz się w tym dobrze czuć.

Najważniejsze jest to, aby znaleźć swój własny styl. Tak jest chyba idealnie. Mieć swój własny, niepowtarzalny styl, a z nowości modowych dobierać do niego dodatki i elementy, które pasują do całości naszej wizji. Tak właśnie, moda ma pasować do nas, a nie my do niej. Aby znaleźć swój styl, przeanalizuj swoją szafę. Wyciągnij z niej ubrania, w których chodzisz najchętniej i najczęściej. Zobacz czy to co wyciągniesz jest bardziej sportowe, czy bardziej eleganckie. Jeśli rzeczy w Twojej szafie to kompletny misz masz, to masz pracę przed sobą. Oprócz tego w czym się dobrze czujesz, zastanów się nad swoją sylwetką i sprawdź co do niej najlepiej pasuje. Połączenie tych dwóch rzeczy da Ci odpowiedz na pytanie: jaki jest mój styl.

Dlaczego warto jest mieć swój własny styl i czy rzeczywiście trzeba go szukać? Warto go mieć, ponieważ gdy czujesz, że jesteś dobrze ubrana, automatycznie sama się lepiej czujesz. Wzrasta Twoja samoocena, jesteś odważniejsza i bardziej przebojowa. Ubranie nie może przeszkadzać Ci w funkcjonowaniu. A tak będzie jeśli będziesz mieć na sobie cos w czym się źle czujesz. Bo tedy przez cały czas będziesz skupiać się na tym, że źle wyglądasz i będziesz sobie wmawiać, że inni też Cię tak odbierają. A jest to najgorsza rzecz, jaką możesz sobie zafundować.

Taka jest zasada, jeśli sama sobie się nie podobasz i nie lubisz siebie, to niby dlaczego masz się podobać innym i dlaczego inni mają Cię lubić? Tak więc zadbaj o swoja garderobę w tym sezonie, ale pod żadnym pozorem nie wybieraj tego co jest modne. Wybieraj to w czym dobrze się czujesz i co Tobie się podoba. Jeśli jednocześnie jest to akurat modne, to tylko plus dla Ciebie. I nie przejmuj się jeśli Twój gust nie trafia w modowe trendy. Tak jak napisałam na początku, moda to żywy organizm i stale ulega zmianom. W tym sezonie Twoje ulubione ogrodniczki mogą być zupełnie niemodne, ale może za kila miesięcy będą prawdziwym hitem sezonu! Poza tym pomyśl o tym też w ten sposób: to byłoby nudne, gdyby wszyscy wyglądali tak samo.

Podobne artykuły