Jak się uporać ze smutnym dniem

Każdemu z nas zdarzają się takie dni, kiedy budzimy się i nic się nie chce. Budzimy się smutni i cały dzień jesteśmy na nie. Blokady parkingowe. Czasami tak po prostu jest. Jednak nie oznacza to wcale, że powinniśmy się takiemu nastrojowi poddawać i że nie możemy z tym nic zrobić. Wręcz przeciwnie, ze smutnymi dniami trzeba walczyć, bo szkoda życia na chandrę! Poznajcie kilka moich sprawdzonych sposobów na nienajlepszy nastrój. Wszystkie stosuje na sobie i zawsze działają!

Log-System S.C.
http://www.log-system.pl
Wyposażenie magazynów w meble magazynowe.
Regały, antresole, stoły warsztatowe.

Po pierwsze czekolada!

Nawet jeśli jesteśmy na diecie, jeśli dopadnie nas zły nastrój, czekolada jest wskazana! Po pierwsze bo po prostu jest dobra i każdy lubi ją jeść. Po drugie, bo jej antydepresyjne właściwości zostały udowodnione naukowo. Jedzenie czekolady wpływa na wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia, które rozwiewają ciemne chmury nad nami. Nie ma nic lepszego niż pyszna kawa, kocyk i tabliczka ulubionej czekolady. Pamiętajcie tylko o tym, by sięgać po ciemną czekoladę. Niestety biała czekolada nie ma takich właściwości, które zamknięte są w kakao. A najlepsza jest ciemna z bakaliami, które również mają swoje magiczne moce i wspomagają prace mózgu.

Po drugie wrzuć na luz!

Jeśli już przytrafił Ci się dzień, w którym nic Ci się nie chce i nie masz na nic nastroju, ok poddaj się temu. Po prostu zrób sobie jeden dzień urlopu od wszystkich codziennych obowiązków. Od czasu do czasu możesz sobie pozwolić na to by przeleżeć cały dzień w łóżku przed ulubionym serialem. Ale jest jedna zasada, a raczej warunek. Jeśli postanowisz dzień lenia, to umów się ze sobą, że nie zadręczasz się odstawionymi na bok obowiązkami. Jeśli będziesz cały czas myśleć o tym, co powinieneś w tym czasie zrobić, nie odpoczniesz. Będziesz cały czas rozdrażniony i poddenerwowany, a przecież nie o to chodzi w dniu lenia.

Po trzecie myśl o sobie!

Jeśli zdarzy Ci się dzień smutku, pomyśl o tym na co masz od dawna ochotę, ale już dawno nie masz na to czasu i odkładasz na przysłowiowe nigdy. Ciągle myślisz o wyjściu do teatru lub kina, ale nie masz czasu? Kup bilety właśnie dzisiaj! Wybierz się na zakupy i kup sobie zupełnie niepotrzebną rzecz, która sprawi Ci radość. Wybierz się do ulubionej knajpki i zapomnij o diecie. Albo po prostu poleż w wannie z lampką ulubionego wina. Nie odmawiaj sobie niczego, dzień smutku przeorganizuj na dzień dla siebie. Rozpieszczaj się, rób wszystko to czego sobie na co dzień odmawiasz. Twoja dieta, lub plan treningowy się nie zawali, a każdy od czasu do czasu potrzebuje przecież wrzucić na luz.

Bez względu na to jak postanowisz spędzić taki dzień dla siebie, ważne jest żebyś nie miał wyrzutów sumienia. Pamiętaj, że taki dzień od czasu do czasu każdemu się należy i nie jest to czas stracony. Nawet jeśli odpuścisz na ten moment swoje codzienne obowiązki, zrealizujesz bardzo ważną rzecz. Docenisz samego siebie, odpoczniesz, wyhamujesz na moment. A to przyniesie Ci określone korzyści. Ponieważ następnego dnia zapewne wstaniesz szczęśliwszy i zupełnie nowymi siłami do działania. A przede wszystkim będziesz czuć, że wreszcie o siebie zadbałeś, a to jest czymś bezcennym.

Podobne artykuły